نگاهی به بازی Star Wars Jedi: Survivor

انیمیشن هامی 8, 2023

بالاخره انتظارها به پایان رسید و بازی Star Wars Jedi: Survivor در تاریخ 28 آوریل 2023 مطابق با 8 اردیبهشت ماه 1402 توسط کمپانی ریسپان (Respawn) منتشر شد. این بازی یکی از سری بازی های جنگ ستارگان است و مورد انتظارترین اثر سال 2023 در سبک اکشن-علمی تخیلی محسوب می شود. بازی Star Wars Jedi: Survivor ادامه دهنده نسخه قبلی یعنی جنگ ستارگان: فالن اوردر است که از نظر داستان و گیم پلی پیشرفت قابل توجهی در مقایسه با نسخه پیشین دارد. اما نکته مهمی که در روزهای اخیر به شدت ترند شده، این است که بازی جنگ ستارگان: سوروایور انتظار مخاطبان را آن طور که باید، برآورده نکرده و مشکلات متعددی در بهینه سازی دارد. در ادامه نگاهی کلی به بازی Star Wars Jedi: Survivor خواهیم داشت و از هر نظر این بازی جذاب را بررسی می کنیم؛ با ما همراه باشد.

گیم پلی بازی Star Wars Jedi: Survivor

یکی از مشکلات بزرگ توسعه دهندگان Star Wars Jedi: Survivor، بهینه سازی بازی برای کنسول های مختلف و PC است. این بازی به دلیل گستردگی و گرافیک بالا و همچنین جهان باز بودن، از نظر بهینه سازی سازندگان بازی را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. پس از انتشار بازی انتظار می رفت که بهینه سازی بازی در سطح قابل قبولی باشد، اما همانطور که بالاتر گفته شد یکی از نقاط ضعف بازی Star Wars Jedi: Survivor وجود گلیچ و باگ های متعدد در سطح بازی است. بازی استار وارز: سوروایور از نظر گیم پلی در مقایسه با نسخه پیشین یعنی بازی Fallen Order، پیشرفت مشهودی داشته و همواره در بخش درگیری ها عملکرد بهتری دارد.

علاوه بر این موضوع، Star Wars Jedi: Survivor از نظر خط داستانی و ماموریت های فرعی که در جهان باز اتفاق می افتند، عملکرد خوبی دارد. به طور کلی اگر بخواهیم باگ ها و عدم بهینه سازی را در گیم پلی بازی نادیده بگیریم، استودیوی سازنده در بخش باس فایت ها، داستان بازی، درگیری ها و سکانس های اکشن، محیط بازی و همچنین آیتم های موجود در گیم، عملکرد قابل قبولی داشته و از این نظر می تواند امتیاز خوبی از سوی منتقدین کسب کند. اما همانطور که گفته شد، بازی Star Wars Jedi: Survivor به دلیل عدم بهینه سازی مناسب و ضعف های پیش پا افتاده انتظار مخاطبان را آن طور که باید، برآورده نمی کند.

داستان بازی جنگ ستارگان: سوروایور

داستان بازی جنگ ستارگان: سوروایور در دنیایی فضایی در آینده رخ می دهد و شما نقش کال کستیس (شخصیت اول بازی) را برعهده دارید، یک جنگجوی تازه وارد که خیلی سریع به عنوان یکی از بهترین اعضای نیروی نظامی “جمهوری گالاکتیک” خود را اثبات کرده است. در ابتدا بازی، شما با گروهی از جنگجویان به یک سفر فضایی برای کشف جهان جدیدی به نام “بروکن” فرستاده می شوید. اما هنگامی که به این سیاره می رسید، شما متوجه می شوید که این جایی نیست که شما فکر می کردید و در واقع به دنبال یافتن یک گروه از جنایتکاران وارد جنگی خطرناک و پر فراز و نشیب می شوید.

در طول داستان، شما با دشمنان مختلفی مانند “ایمپریال”، یک سازمان جاسوسی به نام “شیروانی” و یک دسته از جنایتکاران معروف به نام “شاتر” روبرو می شوید. در این بین، شما با شخصیت های مختلفی مانند “جون کلاید”، یکی از همکاران شما، و “ترزی”، یک دختر جوان برای نجات جهان و پیشرفت در بازی همکاری می کنید. در “جنگ ستارگان: سوروایور”، ادامه داستان جنگ ستارگان  صورت می گیرد. جایی که پس از 5 سال از وقایع بازی  Fallen Order قرار است بار دیگر کستیس افتخار افرینی کند. سکانس اول بازی در سیاره ای آغاز می شود که یک جدای آموزش دیده قصد دارد اطلاعات مهمی را از سناتور داهو سرقت کند. این درحالی است که همه چیز طبق روال پیش نمی رود و… .

صدر جدول فروش هفتگی: اتفاقی مورد انتظار

بازی Star Wars Jedi: Survivor همانطور که انتظار می رفت یکی از پرفروش ترین بازی های سال 2023 است. این بازی تنها پس از 10 روز از تاریخ انتشار آن، به صدر جدول فروش هفتگی بازی های انگلستان رسید. این بازی با پیشی گرفتن از بازی Resident Evil 4 Remake و Hogwarts Legacy به پرفروش ترین نسخه روز بازار انگلستان تبدیل شده است. این بازی از نظر فروش نسخه فیزیکی عملکرد ضعیف تری نسب به بازی هری پاتر Hogwarts Legacy دارد اما به صورت کلی فعلا در صدر جدول قرار گرفته است.

منتشر شدن بهینه ساز بازی Star Wars Jedi: Survivor از سوی ریسپان اینترتینمنت

به دلیل وجود باگ های متعدد و گلیچ های بی دلیل، بسیاری از مخاطبان اعصاب راحت خود را به پلی دادن جنگ ستارگان: سوروایور ترجیح می دهند. این درحالی است که صدای اعتراض طرفداران به دلیل مشکلات فنی، موجب شد تا استودیو ریسپان اینترتینمنت به فکر راه چاره ای برای رفع مشکلات بازی باشد. این موضوع بسیار سریع رسیدگی شد و بهینه ساز بازی جنگ ستارگان: سوروایور خیلی سریع در دسترس مخاطبان قرار گرفت. در این بهینه سازی باگ ها و اختلات بازی تا حد قابل توجهی کاسته و رفع شدند. همین موضوع باعث شد تا چارت فروش بازی Star Wars Jedi: Survivor در روزهای اخیر، مجددا روبه رشد باشد.

 

اشتراک گذاری0

درج نظر

نام *
افزودن نام
ايميل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد
وبسايت