انیمیشن coco 2017 برترین انیمیشن آکادمی بفتا ۲۰۱۸

کوکو در صدر آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا

حمیداسفند ۵, ۱۳۹۶بازدید 293

انیمیشن کوکو ۲۰۱۷ برنده جایزه بهترین انیمیشن آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) گردید.

بفتا چیست؟

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا به اختصار بفتا (British Academy of Film and Television Arts، به‌صورت مخفف BAFTA) یک مؤسسه خیریه و مستقل است که به پشتیبانی از توسعه و ترویج هنر فعال است.این آکادمی که به عنوان یک انجمن خیریه به ثبت رسیده‌است هدف خود را شناسایی و حمایت از کسانی که به فیلم و سینمای انگلیس خدمات برجسته‌ای کرده‌اند اعلام کرده‌است.

مراسم اهدای جوایز بفتا ۲۰۱۸

امسال هم این رویداد در روز یکشنبه ۲۹ بهمن  ۱۳۹۶ برگزار شد و برندگان آن نیز در بخش های مختلف مشخص شدند. در بخش انیمیشن نیز انیمیشن زیبای Coco 2017 به عنوان برترین انیمیشن انتخاب شد.

فهرست کامل برندگان جوایز بفتا ۲۰۱۸:

🏆 بهترین فیلم بریتانیایی

Darkest Hour
The Death of Stalin
God’s Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 👑

🏆 بهترین ستاره نوظهور (برنده این بخش توسط مردم انتخاب می‌شود)

Daniel Kaluuya 👑
Florence Pugh
Josh O’Connor
Tessa Thompson
Timothée Chalamet

🏆 بهترین موسیقی متن

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water 👑

🏆 بهترین چهره پردازی و آرایش مو

Blade Runner 2049
Darkest Hour 👑
I, Tonya
Victoria & Abdul
Wonder

🏆 بهترین طراحی لباس

Beauty and the Beast
Darkest Hour
I, Tonya
Phantom Thread 👑
The Shape of Water

🏆 بهترین انیمیشن

Coco 👑
Loving Vincent
My Life as a Courgette

🏆 بهترین تدوین

Baby Driver 👑
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

🏆 بهترین فیلم مستند

City of Ghosts
I Am Not Your Negro 👑
Icarus
An Inconvenient Sequel
Jane

🏆 بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

Elle
First They Killed My Father
The Handmaiden 👑
Loveless
The Salesman

🏆 بهترین فیلمنامه اقتباسی

Call Me by Your Name 👑
The Death of Stalin
Film Stars Don’t Die in Liverpool
Molly’s Game
Paddington 2

🏆 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

Christopher Plummer, All the Money in the World
Hugh Grant, Paddington 2
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 👑
Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

🏆 بهترین طراحی صحنه

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water 👑

🏆 بهترین جلوه‌های ویژه

Blade Runner 2049 👑
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

🏆 بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Allison Janney, I, Tonya 👑
Kristin Scott Thomas, Darkest Hour
Laurie Metcalf, Lady Bird
Lesley Manville, Phantom Thread
Octavia Spencer, The Shape of Water

🏆 بهترین تدوین صدا

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk 👑
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

🏆 بهترین فیلمنامه ارجینال

Get Out
I, Tonya
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 👑

🏆 بهترین فیلمبرداری

Blade Runner 2049 👑
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

🏆 بهترین بازیگر مرد

Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour 👑
Jamie Bell, Film Stars Don’t Die in Liverpool
Timothée Chalamet, Call Me by Your Name

🏆 بهترین بازیگر زن

Annette Bening, Film Stars Don’t Die in Liverpool
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 👑
Margot Robbie, I, Tonya
Sally Hawkins, The Shape of Water
Saoirse Ronan, Lady Bird

🏆 بهترین کارگردان

Denis Villeneuve, Blade Runner 2049
Luca Guadagnino, Call Me by Your Name
Christopher Nolan, Dunkirk
Guillermo Del Toro, The Shape of Water 👑
Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

🏆 بهترین فیلم 🏆

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water
👑 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 👑

دسته بندي

درج نظر

نام *
افزودن نام
ايميل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد
وبسايت