انیمیشن کوکو پرفروش ترین فیلم باکس آفیس این هفته

پیکسار همچنان موفق

حمیدآذر ۹, ۱۳۹۶بازدید 1250

در هفته‌ای که گذشت، انیمیشن موردانتظار و تحسین‌شده «کوکو» اکران گسترده خود را در سینماهای جهان آغاز کرد و با استقبال گرم مردم روبرو شده و به یکی دیگر از عناوین موفق شرکت انیمیشن‌سازی پیکسار و دیزنی تبدیل شد. با دریافت امتیازهای بالا و مثبت از سوی منتقدین و مردم، به نظر می‌رسد که انیمیشن کوکو هفته‌های خوبی را هم در پیش‌روی خود داشته باشد. اکشن ابرقهرمانی «لیگ عدالت» و  فیلم تحسین‌شده «شگفتی» هم به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته و تا حدود زیادی طبق انتظارات عمل کردند.

 انیمیشن کوکو

انیمیشن کوکو CoCo 2017

انیمیشن کوکو ، جدیدترین ساخته پیکسار، توانست تا با فروش ۵۰ میلیونی در سه روز نخست اکران در جایگاه اول باکس آفیس این هفته ما قرار بگیرد. این یکی از بهترین فروش‌های افتتاحیه در عید شکرگزاری است که برای چندمین بار توسط شرکت فیلمسازی دیزنی حاصل می‌شود. اوضاع «کوکو» بسیار شبیه به انیمیشن «گیسوکمند» در سال ۲۰۱۰ می‌باشد که با چنین فروش افتتاحیه‌ای اکران خود را آغاز کرده و توانست در آخر به فروش ۶۰۰ میلیونی دست پیدا کند. اما سوال اینجاست که آیا «کوکو» هم می‌تواند به مانند «گیسوکمند» در ادامه هم موفق باشد؟ چرا که این انیمیشن برخلاف بیشتر آثار پیکسار از وجود یک شاهزاده بلوند و خوش‌چهره بهره نمی‌برد و بایست دید که استقبال مردم بخصوص کودکان چگونه خواهد بود.

در بازار بین‌الملل هم «کوکو» با شروع خوبی توانست تا مجموع فروش خود را از مرز ۱۵۵ میلیون دلار عبور دهد و به همین زودی خود را بعنوان یک موفقیت تثبیت کند. مکزیک و چین بهترین بازارهای «کوکو» پس از ایالات متحده، تا به اینجای کار بوده‌اند. انیمیشن داستان هنرجوی جوانی را روایت می‌کند که برای تبدیل شدن به الگوی خود، هر کاری می‌کند و درگیر ماجراجویی‌های جذابی می‌شود. این انیمیشن از لحاظ محتوا هم یک عنوان متفاوت برای شرکت پیکسار محسوب می‌شود چرا که داستان فیلم پیرامون مردمان رنگین‌پوست میچرخد. همانطور که اشاره شد بازخوردهای این انیمیشن هم همگی مثبت بوده‌اند؛ امتیاز ۹ از ۱۰ کاربران وبسایت IMDb، امتیاز ۹۶ از ۱۰۰ کاربران و منتقدین وبسایت روتن تومیتوز و امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ منتقدین حرفه‌ای وبسایت متاکریتیک، از جمله افتخارات این انیمیشن تا به اینجای کار بوده است.

دسته بندي

(1) نظر

درج نظر

نام *
افزودن نام
ايميل *
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد
وبسايت